Грчко-македонски, македонско-грчки речник со изговор

840,00 ден.   Спореди

Двонасочниот речник е збогатен со кратка граматика на грчкиот јазик. Во неа ќе најдете кои се особености на грчката азбука, ќе најдете повеќе за падежите, акцентот, интерпунциски знаци, именки, род, б...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 840,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Двонасочниот речник е збогатен со кратка граматика на грчкиот јазик. Во неа ќе најдете кои се особености на грчката азбука, ќе најдете повеќе за падежите, акцентот, интерпунциски знаци, именки, род, број кај именките, придавки, род, број, степен кај истите, заменки и се за нив, глаголи (правилни и неправилни), времиња... Освен што ќе најдете голем избор на зборови, на крајот следуваат сликовито прикажани предмети и секој од нив е даден со македонски и грчки превод.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка