Грчки митови
Грчки митови

Грчки митови

840,00 ден.   Спореди

Пристапот на авторот ја прави оваа книга лесна за користење за сите проучувачи на грчката митологија, но и за оние кои се љубители на ликовите и настаните кои послужиле како инспирација за делата на г...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 840,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пристапот на авторот ја прави оваа книга лесна за користење за сите проучувачи на грчката митологија, но и за оние кои се љубители на ликовите и настаните кои послужиле како инспирација за делата на грчките трагичари, Хомер...На овие страници ќе ги најдете и ликовите кои поради своите постапки или особини станале синоним за истите во европската култура. Авторот, исто така, упатува и на други дела со содржини поврзани со оние за кои се говори во Грчки митови.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка