Градителите во Македонија - XVIII-XX век

Градителите во Македонија - XVIII-XX век

3.496,00 ден.   Спореди

Книгата е посветена на градителите во Македонија и на нивното творештво што го зафаќа временскиот период од крајот на XVII до крајот на XX век. Таа е поделена во шест поглавија според времето на творе...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 3.496,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата е посветена на градителите во Македонија и на нивното творештво што го зафаќа временскиот период од крајот на XVII до крајот на XX век. Таа е поделена во шест поглавија според времето на творештвото и местото на нивното живеење.Книгата има фактографски, историски, едукативен и енциклопедиски карактер. Содржи 280 страници во кои се застапени 393 колор фотографии од објекти и личности, како и 153 основи, пресеци и цртежи. На читателот му е овозможено на лесен и прегледен начин да го согледа богатото духовно и материјално минато создавано во текот на два века.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка