ГИТАНЏАЛИ

200,00 ден.   Спореди

Длабоко доживеани и чувствителни, свежи и нови при секое читање. Како што ќе рече Јејтс во својот познат Предговор: „Доволно е да се прочита еден стих на Тагоре за да се заборават сите светски неволи“...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Длабоко доживеани и чувствителни, свежи и нови при секое читање. Како што ќе рече Јејтс во својот познат Предговор: „Доволно е да се прочита еден стих на Тагоре за да се заборават сите светски неволи“. Ненадминати медитативни бисери кои ги поврзуваат љубовта кон жената и кон природата, земната и небесната љубов. Многу повеќе од обични песни, тие се вистински оддишки на една напатена човечка душа која, во миговите на очај и разочараност од животот, се свртува кон духовното, кон Бога. 120 стр., 12,5 х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка