ГЕТИЗБУРШКИОТ ГОВОР

200,00 ден.   Спореди

Ропството извира од себичноста на човековата природа, додека неговата спротивност од љубовта кон правдата. Овие принципи се во состојба на вечна борба. Што е она што му дава право на еден човек да пор...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ропството извира од себичноста на човековата природа, додека неговата спротивност од љубовта кон правдата. Овие принципи се во состојба на вечна борба. Што е она што му дава право на еден човек да пороби друг човек и да го нарекува свој роб, кога Господ сите нѐ создал еднакви пред лицето на Земјата? Смелите и искрени одговори на Абрахам Линколн на многу горливи прашања од американската историја ќе ги најдете во неговите најзначајни говори и обраќања собрани во оваа мала, но значајна книга. 128 стр., 11.5 Х 18.5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка