ГЕВГЕЛИЈА план на град

200,00 ден.   Спореди

  Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Димензии: 96 х 66 см Размер: 1 : 5 000 Изработка: Печатена на конздрук 115g/m2. Лакирана, спакувана во ќесичка. ISBN- 10: 608-204-021-Х ISBN- 13...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 200,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


  Издавач: Тримакс Година на издавање: 2011 Димензии: 96 х 66 см Размер: 1 : 5 000 Изработка: Печатена на конздрук 115g/m2. Лакирана, спакувана во ќесичка. ISBN- 10: 608-204-021-Х ISBN- 13: 978-608-204-021-9     Картата претставува детален преглед на градот со сите негови улици, со посебна боја се означени населената, ненаселената и индустриската зона, шумите, парковите. Со симболи се прикажани и позначајните објекти во градот како, амбуланти, болница, пошта, банки, пазар, цркви, бензински пумпи, училишта, музеј, хотели, полициска станица, автобуска станица, железничка станица, спортски терени...На картата во долниот дел постои индекс на улиците за полесно нивно наоѓање. На неа се означени и регионалните патишта и автопатот, со кои Гевгелија се поврзува со сите останатите населени места во Македонија и надвор од неа. Од другата страна на картата се наоѓа општинска карта на Општина Гевгелија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка