ГАЈГЕРОВ БРОЈАЧ Gamma Scout

29.795,00 ден.   Спореди

Континуирано мерење и приказ (складирање на податоци) на радиоактивност на местото на мерење (постојано мониторирање). Мерен опсег се движи од слаба радиоактивност во животната средина, до повисоко н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 29.795,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Континуирано мерење и приказ (складирање на податоци) на радиоактивност на местото на мерење (постојано мониторирање). Мерен опсег се движи од слаба радиоактивност во животната средина, до повисоко ниво на радијација 0.01 μSv / h до 1000 μSv / h (законската рамка е од 20 mSv годишно). Откривање на алфа, бета и гама зраци.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка