ГАЈГЕРОВ БРОЈАЧ GAMMA-SCOUT ONLINE

39.707,00 ден.   Спореди

Идеален мерен инструмент како сензор во стационарните системи за мерење. Gamma Scout Online уредот овозможува континуиран приказ на измерените импулси во интервали кои можат да се изберат (10 s, 3...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 39.707,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Идеален мерен инструмент како сензор во стационарните системи за мерење. Gamma Scout Online уредот овозможува континуиран приказ на измерените импулси во интервали кои можат да се изберат (10 s, 30 s, 60 s). Преку USB интервалот може да се подеси со приклучениот Компјутер. Софтверот за проценка е за Windows оперативен систем. Екстерно напојување преку USB за долготрајни мерења.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка