Гајгеров бројач на гама зрачење, на полнење

32.745,00 ден.   Спореди

Гајгер бројач со аларм. Континуирано мерење и снимање (складирање на податоци) на радиоактивност на локација (континуиран мониторинг). Опсег на слабо зрачење на животната средина до поголемо зрачење ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 32.745,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Гајгер бројач со аларм. Континуирано мерење и снимање (складирање на податоци) на радиоактивност на локација (континуиран мониторинг). Опсег на слабо зрачење на животната средина до поголемо зрачење 0.01 μSv / h до 1000 μSv / h (легалната граница 20 mSv годишно). Детектира алфа, бета и гама зраци.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка