Гатанка од стакло

100,00 ден.   Спореди

Нов, но едноставен и возбудлив поетски јазик кој ни ги доближува големите европски и светски идеи за тоа како и македонската поезија може да биде европска и да емитува свои автентични сигнали. Оваа ст...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Нов, но едноставен и возбудлив поетски јазик кој ни ги доближува големите европски и светски идеи за тоа како и македонската поезија може да биде европска и да емитува свои автентични сигнали. Оваа стихозбирка претставува клуч на поетски код на Панов со кој ја отклучува суштината на самиот збор, збор кој не е само збор, туку и сето она што значи човечка суштина низ сите насоки на времето ‡ и во сегашноста, и во минатото, и во иднината.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи