Востанието на Петар Дејлан (1040-1041 г.) и востанието на Ѓеорѓи Војтех (1072-1073 г.)

2.400,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 134 x 95 Размер: 1 : 400 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни. ISBN- 10: 9989-940-48-7   ВОСТАНИЈАТА НА ПЕТАР ДЕЛЈАН (104...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 2.400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 134 x 95 Размер: 1 : 400 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни. ISBN- 10: 9989-940-48-7   ВОСТАНИЈАТА НА ПЕТАР ДЕЛЈАН (1040-1041 Г.) И ЃОРЃИ ВОЈТЕХ (1072-1073 Г.) Паралелно на две карти се прикажани востанијата на Ѓорѓи Војтех и Петар Делјан и правците на востаничките походи, местата на крунисување на Петар Делјан и Константин Бодин и опсадените места и преземените утврдувања. Консултанти на картата се: д-р Коста Аџиевски, д-р Александар Атанасовски, д-р Виолета Ачковска, професори на Филозофски Факултет, а како соработник: дипл. проф. по историја Димитар Чоковски.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 7 денови

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

Camila NVmXIyNZoUkfp 6 27 2022 5 mg cialis generic india