Волја за моќ

200,00 ден.   Спореди

Волја за моќ, според мноштвото на теми и јадровитоста на изразот, е најинтересното, за толкување - најнеблагодарното, а според судбината - најконтроверзното дело на Ниче. Со Волја за моќ може да се им...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Волја за моќ, според мноштвото на теми и јадровитоста на изразот, е најинтересното, за толкување - најнеблагодарното, а според судбината - најконтроверзното дело на Ниче. Со Волја за моќ може да се именува севкупната метафизика на Ниче „Секаде каде што сретнав живо суштество, сретнав и волја за моќ; дури и во волјата на слугата, видов волја да биде господар“, запишал Ниче.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка