Волшебниот рид 1-2
Волшебниот рид 1-2

Волшебниот рид 1-2

990,00 ден.   Спореди

Романот „Волшебниот рид“ за прв пат бил објавен во 1924 година. Се смета за едно од највлијателните книжевни дела на дваетсеттиот век. Првобитно Ман имал поинаква замисла за структурата на романот, но...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 990,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Романот „Волшебниот рид“ за прв пат бил објавен во 1924 година. Се смета за едно од највлијателните книжевни дела на дваетсеттиот век. Првобитно Ман имал поинаква замисла за структурата на романот, но конечниот облик романот го добил откако сопругата на Ман била пациентка во санаториум, а едно од поглавјата е директно врзано и со посетата на Ман во истиот санаториум.Романот го опишува животот на пациентите во еден санаториум сместен на една планина и оттаму доаѓа и неговиот наслов. Планината како географски поим, но и како асоцијација за изолираност.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка