Воени операции во Европа (Втора светска војна)

2.400,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 115 x 95 Размер: 1 : 5 000 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни. ISBN- 10: 9989-940-43-6   ВОЕНИТЕ ОПЕРАЦИИ ВО ЕВРОПА (ВТ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 2.400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 115 x 95 Размер: 1 : 5 000 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни. ISBN- 10: 9989-940-43-6   ВОЕНИТЕ ОПЕРАЦИИ ВО ЕВРОПА (ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА) - На картата е прикажана Европа и Сверна Африка за време на втората светска војна, главните правци на движење на војските и најзначајните битки. Консултанти на картата се: д-р Виолета Ачковска, д-р Даринка Петреска, професори на Филозофски Факултет, во соработка со дипл. проф по историја Димитар Чоковски.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка