Водич за ПОРОДУВАЊЕ од LAROUSSE

400,00 ден.   Спореди

 Водич за породување од  LAROUSSE Издавач: Просветно дело Година на издавање: 2011 Корица: мека Број на страни: 128 Кратка содржина: Оваа книга нуди јасни и детални објаснувања за последниот мес...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


 Водич за породување од  LAROUSSE Издавач: Просветно дело Година на издавање: 2011 Корица: мека Број на страни: 128 Кратка содржина: Оваа книга нуди јасни и детални објаснувања за последниот месец од бременоста ( лекарските контроли, психичката состојба на идната мајка, малите секојдневни проблеми....), породувањето ( контракции, фази на породувањето, начин на олеснување на болката, првиот контакт со бебето...), првите денови во породилиштето ( грижата за новороденчето, случаите на депресија..). Сериозна и смирувачка книга, која одговара на реалните преокупации на бремените жени. Визуелен водич со вежби за дишење и релаксација за подобро да се помине овој специфичен период.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка