Владетелот

200,00 ден.   Спореди

Николо МАКИЈАВЕЛИ (1469–1527) е еден од првите социјални мислители кои ја спознале анатомијата на политиката.
Николо МАКИЈАВЕЛИ (1469–1527) е еден од првите социјални мислители кои ја спознале а...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Николо МАКИЈАВЕЛИ (1469–1527) е еден од првите социјални мислители кои ја спознале анатомијата на политиката.
Николо МАКИЈАВЕЛИ (1469–1527) е еден од првите социјални мислители кои ја спознале анатомијата на политиката. Неговиот Владетел е своевиден водич за начинот на кој треба да се владее со една држава. Што ја сочинува внатрешната политика на една земја? Кои се предусловите што се потребни за еден владетел да биде моќен? Задолжително четиво за секој интелектуалец.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка