Вкусот на гревот

390,00 ден.   Спореди

 Издавач: Матица Година на издавање: 2013 Автор: Зорана Шулц Јазика на преводот: македонски Број на страни: 281 Корица: мека Кратка содржина: Романот Вкусот на гревот, горчлива приказна за раст...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


 Издавач: Матица Година на издавање: 2013 Автор: Зорана Шулц Јазика на преводот: македонски Број на страни: 281 Корица: мека Кратка содржина: Романот Вкусот на гревот, горчлива приказна за растењето во Белград, зреењето во Германија, трагањето по љубовта што постојано бега кога ќе изгледа дека е на досег на рака, играњето со еротика што е на границата да се лизне во својата спротивност, затворањето на кругот што враќа на почетокот...Возбудлив, искрен,жежок  роман кој ѓените го сакаат, а мажите ќе го читаат скришум со надеж дека најпосле ја протолкувале логиката на женскиот ерос. Храбра, провокативна и до последниот збор вистинита. Исповедта на хероината во овој роман е возбудливо патување низ неверојатниот живот на автораката. 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 9 години

од Ненајавен корисник

odlicna kniga samo zavisi koj kako saka da ja svati, za mene i dosta poucni poraki ima,
Сродни производи


Најпопуларни производи