Винсент ван Гог

50,00 ден.   Спореди

Тој е најголемиот и најреволуционерниот холандски сликар по Рембрант. Исклучително субјективниот пристап кон мотивите, го назначуваат како предвесник на повеќето експресионисти на 20-от век. Делата од...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Тој е најголемиот и најреволуционерниот холандски сликар по Рембрант. Исклучително субјективниот пристап кон мотивите, го назначуваат како предвесник на повеќето експресионисти на 20-от век. Делата од доцниот период се вбројуваат меѓу највлијателните слики во модерното сликарство.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка