Византиска филозофија
Византиска филозофија

Византиска филозофија

483,00 ден.   Спореди

Книгата е замислена како научно и стручно покривање на една голема празнина во научната публицистика кај нас. Имено, иако постои долготрајно интересирање за византиската филозофија во нашата научна пу...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 483,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата е замислена како научно и стручно покривање на една голема празнина во научната публицистика кај нас. Имено, иако постои долготрајно интересирање за византиската филозофија во нашата научна публицистика, тоа досега било главно изразено низ поединечни, врз еден мислител или врз еден аспект редуцирани зафати...Двата основни квалитета, препознатливи за опусот и научниот профил на професор Вера Георгиева Петковска, научната фундираност, односно логичката кохерентност, воедно битни и за валоризација на трудови од овој вид и ранг, присутни се и дури и нагласени, и во овој нејзин текст.Фактографски проверен, текстот на оваа книга е поткрепен и со методолошки мошне изедначена логичка арматура, а особена вредност е добиена низ јазички чистата реченица и грациозниот стил со наративна уверливост.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка