ВИДЕО-КАМЕРА CARCAMONE KFZ HD 720P

10.443,00 ден.   Спореди

Камерата се вклучува / исклучува автоматски. Се зачувуваат секакви детали при снимањето: регистарски број, сообраќајни знаци, временски услови. Времето и датата се впишани во снимката со што добивате...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.443,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Камерата се вклучува / исклучува автоматски. Се зачувуваат секакви детали при снимањето: регистарски број, сообраќајни знаци, временски услови. Времето и датата се впишани во снимката со што добивате точни информации за околностите при возењето. Најстарите податоци се бришат веднаш штом се јави потреба од слободен простор за зачувување. 15-минутно снимање на сообраќај однапред или надгледување на простор меѓу патници во такси и автобус. Бришењето на какви било неправилности или опасности може да се спречи со стискање на копче за да бидат подоцна проценети и репродуцирани на компјутер. Камерата CarCamOne се прикачува на шофершајбната со вакуумски држач и се снабдува со струја и се контролира преку приклучок. Се активира и деактивира, зависно од алтернаторот, а кај еколошките автомобили, електричните или хибридните возила, снимањето почнува и сопира со ""ignition"". Работи само со картички SD, класа 6 (CL6) и погоре. Ако се користи мемориска картичка од 32 GB, може да снимите 12-часовно видео пред да почне бришењето!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка