ВИБРАЦИСКИ РАСТЕРУВАЧ НА КРТОВИ И СЛИЧНИ ШТЕТНИЦИ

2.301,00 ден.   Спореди

Високо-технологиски уред за заштита од полски глувци, кртови и други слични животни. На секои 18 секунди уредот емитира звук со фреквенција од 300 Hz и истовремено произведува вибрации преку вграденио...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.301,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Високо-технологиски уред за заштита од полски глувци, кртови и други слични животни. На секои 18 секунди уредот емитира звук со фреквенција од 300 Hz и истовремено произведува вибрации преку вградениот мотор. Успешно ги растеруваат посочените штетници преку територија од околу 1250 m2. На овој начин ефикасно ќе ја заштитите Вашата новозасадена градина или друга парцела. Уредот може во целост да се забие во тлото на штитената парцела и на тој начин да не ги попречува операциите и движењата по парцелата. Уредот е водоотпорен и без штетни влијанија врз околината со оглед на фактот дека не користи хемиски средства. Непрекинато функционирање со едно батериско полнење - до 6 месеци.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка