ВЕТЕРНИЦА WG 913

57.625,00 ден.   Спореди

Со ротор со дијаметар од 910 милиметри, оваа ветерница/генератор е навистина моќна станица. На аеродинамички оптимизираниот ротор перките се зајакнати со фиберглас, а може да издржат и најтешки оптов...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 57.625,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со ротор со дијаметар од 910 милиметри, оваа ветерница/генератор е навистина моќна станица. На аеродинамички оптимизираниот ротор перките се зајакнати со фиберглас, а може да издржат и најтешки оптоварувања. Затворените лежишта не само што не бараат посебно оддржување туку обезбедуваат и полесно движење на единицата, со висока ефикасност и ниско ниво на абење. Тие исто така овозможуваат и генерирање на поголема енергија дури и при помали јачини на ветрот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка