Варијантата Линебург
Варијантата Линебург

Варијантата Линебург

290,00 ден.   Спореди

Еден истрел од пиштол го прекинува животот на еден богат германски бизнисмен. Несреќа, самоубиство, убиство или извршена казна?Причината е еден шаховски потег. Зад тој потег се отвора пеколот во вид н...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Еден истрел од пиштол го прекинува животот на еден богат германски бизнисмен. Несреќа, самоубиство, убиство или извршена казна?Причината е еден шаховски потег. Зад тој потег се отвора пеколот во вид на шаховска табла. Еден од најголемите мајстори на шахот, Каспаров, еднаш рекол: „Шахот е најнасилниот спорт.“Овој роман, суров, луциден и напнат до самиот крај произлегол од тастатурата на еден пасиониран шахист, Паоло Мауренсиг, истовремено промовирајќи го во одличен писател.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка