Вангел Коџоман

50,00 ден.   Спореди

Творечкиот опус на Коџоман претставува значаен придонес во современото македонско сликарство, меѓу другото и како еден од неговите основоположници. Особено е значајна и неговата улога во поставувањето...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Творечкиот опус на Коџоман претставува значаен придонес во современото македонско сликарство, меѓу другото и како еден од неговите основоположници. Особено е значајна и неговата улога во поставувањето на основите и во развојот на ликовната педагошка мисла во Македонија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка