Бодичариаватара

Бодичариаватара

400,00 ден.   Спореди

Бодичариаватара е класично дело на Махајана будизмот. Претставува класичен вовед во активностите на Махајана практикантите. Освен што е дело кое презентира еден цел правец на будизмот, во себе ги содр...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Бодичариаватара е класично дело на Махајана будизмот. Претставува класичен вовед во активностите на Махајана практикантите. Освен што е дело кое презентира еден цел правец на будизмот, во себе ги содржи сите најважни елементи на будистичката доктрина и целиот колорит на будистичката пракса.Од самото создавање пред повеќе од 1200 години, па до денес, популарноста на ова дело непрестано расте, не само во круговите на будистите, туку, во последниов век, станува се поинтересно и за академските истражувачи.Денес е редовно вклучувано на универзитетско ниво при студии на будизам.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка