Боговите беа астронаути

200,00 ден.   Спореди

Книга за интересното истражување на мистеријата за боговите опишани во древните приказни, за големите светски религии, за нивните митови и структури на верување. Извонредниот заклучок што го приложува...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книга за интересното истражување на мистеријата за боговите опишани во древните приказни, за големите светски религии, за нивните митови и структури на верување. Извонредниот заклучок што го приложува Деникен е тоа што боговите не биле никакви метафизички суштества кои биле родени во човековата претерана имагинација, туку биле Земјани, оставајќи траги за подоцнежните технички достигувања. Неговите книги се преведени на 32 јазика, а за 2 од нив се направени документарни филмови. Добитник на многубројни награди и признанија.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка