Блудниот син

150,00 ден.   Спореди

Низ познатиот лик Хенри Кинаски авторот се навраќа кон своите почетоци, кон сопственото детство.
Низ познатиот лик Хенри Кинаски авторот се навраќа кон своите почетоци, кон сопственото детство. ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Низ познатиот лик Хенри Кинаски авторот се навраќа кон своите почетоци, кон сопственото детство.
Низ познатиот лик Хенри Кинаски авторот се навраќа кон своите почетоци, кон сопственото детство. Големата животна авантура тој ја започнува како „блуден син“, со своето рано заминување од домот, кога решава да ги напушти својот авторитативен татко и покорната мајка.
Хенри, како младо момче, копнее за нежност, пријателство и внимание од девојките, но неговата реална или замислена грдотија често го доведува во судир со околината. Поради акните во пубертетот, тој постојано го преживува чувството на срам и тага пред сопствениот одраз во огледалото.
Тоа развива во него воајерски особини кон луѓето, а посебно кон жените. Тогаш, можеби, сѐ уште не е свесен дека не му е  обележано само лицето, туку и духот – со огромен талент.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка