Бесконтактен рачен пирометар Voltcraft IR-364

Бесконтактен рачен пирометар Voltcraft IR-364

5.469,00 ден.   Спореди

Ова е прирачен мерен уред за мерење површинска температура. Уредот е технички опремен со AVG функција и овозможува точно бесконтактно мерење на површинската температура, но има и можност за мерење тем...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.469,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова е прирачен мерен уред за мерење површинска температура. Уредот е технички опремен со AVG функција и овозможува точно бесконтактно мерење на површинската температура, но има и можност за мерење температура и со мерната K-тип сонда. Широкото мерно подрачје и можноста за избор на емисивноста го прави овој пирометар незаменлива помошна алатка кај секој термички процес.       Оптика 30:1 • Мерен опсег: -50 до +900 ºC • Можност за мерење со додатна мерна сонда која се испорачува со уредот • Data-Hold функција • Ласерско бележење на мерната цел • Подеслив аларм • Мерни функции Min.-/Max.-/AVG- • Приказник со позадинско осветление.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка