БЕЗЖИЧЕН ТЕРМОСТАТ ЗА РАДИЈАТОР

5.015,00 ден.   Спореди

Безжичен термостат за радијатор со безжично активирање на временски контролирана регулација на температура во секоја соба посебно. Активаторот е прицврстен на секој вентил. Собната температура се мери...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.015,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Безжичен термостат за радијатор со безжично активирање на временски контролирана регулација на температура во секоја соба посебно. Активаторот е прицврстен на секој вентил. Собната температура се мери во контролната единица и се споредува со рачно внесената референтна температура или со тајмер-програма. Благодарение на практичниот дисплеј на допир на базната станица, секогаш можете да го прилагодите безжичниот термостат за радиатори по желба и да го прочитате оперативниот статус. Може да се меморира точка на менување на секои 30 минути во еден од трите веќе меморирани опции (сонце, кревет, месечина). Има максимум 48 точки на менување за секој ден. Треба да се порача само активатор, реден број 561801 - не функционира со подно греење.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка