БЕЗЖИЧЕН РАДИО ПОВТОРУВАЧ FS20 RPT

3.068,00 ден.   Спореди

Со радио повторувачот FS20 RPT се зголемува опсегот на домен предавателот на вашиот безжичен систем за префрлување FS20. На тој начин добивате, при неповолни работни услови, како на пример челични арм...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.068,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со радио повторувачот FS20 RPT се зголемува опсегот на домен предавателот на вашиот безжичен систем за префрлување FS20. На тој начин добивате, при неповолни работни услови, како на пример челични арматури во бетонски плочи, сигурен радио пренос на префрлувања . Бидејќи сигналите можат да се повторат до два пати, вие добивате 2 повторувачи за троен домет на предавателот. За пренос на команди за затемнување, повторувачот е делумно погодeн. Поради практична изведба, снабдувањето со електрична енергија е едноставно, т.е со префрлање на мрежното напојување, постоечкиот штекер останува слободен за употреба.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка