БЕЗЖИЧЕН ПОТЕНЦИОМЕТАР FS20 DI20

3.194,00 ден.   Спореди

Со безжичниот потенциометар FS20 DI20 имате совршен, вграден, безжичен приемник за вашиот систем на префрлување FS20, односно на вашата домашна безжична размена FTA 1000. Со овој потенциометар може д...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.194,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со безжичниот потенциометар FS20 DI20 имате совршен, вграден, безжичен приемник за вашиот систем на префрлување FS20, односно на вашата домашна безжична размена FTA 1000. Со овој потенциометар може да се користат сијалици (резистивно оптоварување) и конвенционални халогени трансформатори (индуктивно оптеретување) со учинок од 230 V/25 - 200 VA. Со вградениот бројач можно е изборно краткорочно вклучување од 1 секунда до 4,5 часа или слабо осветлување/затемнување во времето зададено на бројачот. Сите програмирани податоци ќе останат трајно во вградената меморија. Можно е директно прилагодување. Не е погоден за халогени трансформери.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка