БЕЗЖИЧЕН ДИМЕР FS20 DU

4.130,00 ден.   Спореди

Радио-контролиран димер за затемнување и префрлување. Може да се управува и преку надворешно копче или преку еден од далечинските управувачи на FS20 систем. Погодни за стандардни светилки и конвенцион...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.130,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Радио-контролиран димер за затемнување и префрлување. Може да се управува и преку надворешно копче или преку еден од далечинските управувачи на FS20 систем. Погодни за стандардни светилки и конвенционални халогенски трансформатори (не електронски трансформатори). На него има голем број на избор на режими на работа. Во прилог на нормалното префрлување и намалување на светлината има 3 тајмери: Off-тајмер (на пр. за осветлување на скалила), slow-on и slow-off тајмер, секој од 1 сек. до 4.5 часа.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка