Безжичен-безжичен инструмент за мерење на влажност на почвата W137-P

1.239,00 ден.   Спореди

Безжичен сензор ја мери моменталната влага на почвата и ги пренесува измерените податоци до базната станица. Тука има прилагодлив индикатор за напојување и аларм што однапред ве предупредува за сушењ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.239,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Безжичен сензор ја мери моменталната влага на почвата и ги пренесува измерените податоци до базната станица. Тука има прилагодлив индикатор за напојување и аларм што однапред ве предупредува за сушење на некое растение. Влагата во почвата е прикажана на екранот на базната станица со графички приказ. Ве молиме имајте во предвид дека приказот зависи од мерење на електричната спроводливост на земјата. На пример, ако врвот на сондата е директно поставен во вода, тогаш повеќе од 2 или 3 линии се прикажани. Затоа, сондата мора да биде вметната во земјата за правилно мерење!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка