Бабуно Либе Бабуно
Бабуно Либе Бабуно

Бабуно Либе Бабуно

300,00 ден.   Спореди

Поезија... Еп за печалбарството, за Македонецот в туѓина. Единствен од ваков вид во македонската литература.Јазикот со кој авторот ни говори е автентичен, јазик од народните печалбарски песни и фантас...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Поезија... Еп за печалбарството, за Македонецот в туѓина. Единствен од ваков вид во македонската литература.Јазикот со кој авторот ни говори е автентичен, јазик од народните печалбарски песни и фантастични народни приказни, збогатен со кованици - поетски зборови - живи јазли низ кои се искажани одредени внатрешни состојби и согледувања.Светокрила, жароглед книга.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка