арх. Трајко Димитров
арх. Трајко Димитров

арх. Трајко Димитров

2.000,00 ден.   Спореди

Ова е прва монографија за еден познат архитект во Македонија. Трајко Димитров е првиот архитект од првата генерација на Архитектонскиот факултет во Скопје кој собрал сила и храброст да приреди самосто...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 2.000,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова е прва монографија за еден познат архитект во Македонија. Трајко Димитров е првиот архитект од првата генерација на Архитектонскиот факултет во Скопје кој собрал сила и храброст да приреди самостојна изложба за своето вкупно творештво. Истото е прикажано во оваа монографија преку огромен број фотографии, цртежи, скици...Творештвото на архитект Трајко Димитров е атипично и не може да подлегне на некоја однапред воспоставена класификација. Неговата архитектонска дејност е широко испреплетена со активностите во спортот и културата, како и со многубројните активности во рамките на професионалните асоцијации на архитектите и на инженерите.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка