Архетиповите на колективното несвесно

150,00 ден.   Спореди

Сите ние во себе носиме многу архетипови, како содржина на колективното несвесно. Тие се изворни, општи слики што отсекогаш постоеле и кои ја предочуваат суштината на душата. Зошто современиот човек г...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Сите ние во себе носиме многу архетипови, како содржина на колективното несвесно. Тие се изворни, општи слики што отсекогаш постоеле и кои ја предочуваат суштината на душата. Зошто современиот човек ги заборава? Што добиваме од својот разбуден ум, потиснувајќи го своето несвесно? Зошто страдаме од нездрава сентименталност и од сè поголем број на разводи?
160 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка