Аријадна, Федра

Аријадна, Федра

150,00 ден.   Спореди

Пред читателот се две трагедии, најсугестивни и во драматуршка смисла најдобри драмски дела на Марина Цветаева, во кои Богот (Бахус) и Човекот (Тезеј) разговараат како рамноправни и спорат како еднакв...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пред читателот се две трагедии, најсугестивни и во драматуршка смисла најдобри драмски дела на Марина Цветаева, во кои Богот (Бахус) и Човекот (Тезеј) разговараат како рамноправни и спорат како еднакви.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка