Апсорбер на чад од лемење LDA 1-EURO

8.909,00 ден.   Спореди

Овој апсорбер на чад од лемење е развиена за да ги апсорбира отровни гасови на работното место (според германски прописи за превенција VBG 15). Уредот активно штити против главоболки, воспаление на оч...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.909,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој апсорбер на чад од лемење е развиена за да ги апсорбира отровни гасови на работното место (според германски прописи за превенција VBG 15). Уредот активно штити против главоболки, воспаление на очи и умор што може да се случи кога се вдишуваат гасови испуштени од лемење. Моќниот аксијален вентилатор ги апсорбира гасови преку активираниот филтер за јаглен, ефикасно апсорбирајќи ги штетните хемиски загадувачи. Куќиштето е направено од елоксиран алуминиум, вентилаторот работи на 12 V и доаѓа во комплет со приклучен напојувач.
Опрема се испорачува без стативот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка