Антихрист

200,00 ден.   Спореди

Оваа книга им припаѓа на најретките. На оние кои имаат силен стремеж кон прашања за кои никој нема храброст да ги постави, храброст за забранетото. Оние кои имаат почит кон себе, љубов кон себе, безус...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга им припаѓа на најретките. На оние кои имаат силен стремеж кон прашања за кои никој нема храброст да ги постави, храброст за забранетото. Оние кои имаат почит кон себе, љубов кон себе, безусловна лична слобода...
Ниче го развива херојскиот животен оптимизам и се објавува против христијан-ството, кое го смета за вера на слабите, немоќните и отфрлените. Тој отворено изјавува дека повеќе би сакал да биде Дионисов сатир отколку христијански светец. Во својот карактеристичен стил, Ниче дава психологија на Спасителот и бара превреднување на сите вредности.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка