Анемометар BL-30 AN

3.599,00 ден.   Спореди

Практичен анемометар со евтин магнетски колектор за мерење на брзина на ветерот и протокот на гас. Брзината може да биде изразена во пет различни единици (м/сек, стапки/сек, км/час, милја/час и морска...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.599,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Практичен анемометар со евтин магнетски колектор за мерење на брзина на ветерот и протокот на гас. Брзината може да биде изразена во пет различни единици (м/сек, стапки/сек, км/час, милја/час и морска милја). Покрај тоа, просечната брзина или максималата брзина на секоја мерка може да се утврди и прикаже на осветлениот екран.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка