АНАЛОГЕН ТЕСТЕР ЗА ОЛОВНО-КИСЕЛИНСКИ БАТЕРИИ

2.360,00 ден.   Спореди

Совршен тестер за брза проверка на 6 и 12 V автомобилски батерии и батерии на соларен систем. Со регуларни мултиметри не може точно да се утврди преостанатиот капацитет во оловно-киселинските гел бате...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.360,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Совршен тестер за брза проверка на 6 и 12 V автомобилски батерии и батерии на соларен систем. Со регуларни мултиметри не може точно да се утврди преостанатиот капацитет во оловно-киселинските гел батерии без оптоварување. Овој тестер на батерии ја полни батеријата со висока струја и го мери напонот на батеријата под оптоварување. Кај батериите во лоша состојба ќе се регистрира пад при мерење под оптоварување и така можат да бидат идентификувани за секунда. Овој пренослив тестер е неопходен инструмент за работилници, системи за соларна енергија, кампување и во многу други апликации. Погоден за батерии од 30 Ah (12 V) и 15 Ah (6 V).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка