Ампули за хидроактивен третман - Age Protection

1.950,00 ден.   Спореди

Козметички концентрат на растителна основа за зголемување на влажноста Овој растителен активен концентрат е специјално развиен за зрела кожа или за кожа која поради стрес-фактори е подложна на предвре...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.950,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Козметички концентрат на растителна основа за зголемување на влажноста Овој растителен активен концентрат е специјално развиен за зрела кожа или за кожа која поради стрес-фактори е подложна на предвремено стареење. Екстрактот од бобинки на „Sea Buckthorn“ и хијалуронска киселина нежно го стимулира природниот регенеративен процес на кожата и ја оживува кожата со богата влажност. Сувоста и процесите на предвремено стареење се победуваат. За поубав, поцврст и со намалени брчки изглед. Употреба: секоја вечер се масира претходно исчистената кожа на лицето со 1 ml концентрат во период од 10 до 20 дена. Потоа нанесете Логона “Age Protection” ноќна крема. Состав: Aqua (Water), Alcohol*, Rosa Damascena (Rose) Flower Water*, Glycerin, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract*, Humulus Lupulus (Hops) ConeExtract*, Calendula Officinalis (Marigold) Extract*, Xanthan Gum, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Spirulina Platensis Extract, Sodium Hyaluronate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oil).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка