АМПЕРМЕТАР Extech EX623 AC/DC

12.685,00 ден.   Спореди

Амперметар со клип за мерење на RMS струја. Дури и при несиметрични мерни сигнали, уредот покажува секогаш точни вредности. Дисплејот е дводелен-приказ на DC вредност. Дополнително мерење на µA DC з...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 12.685,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Амперметар со клип за мерење на RMS струја. Дури и при несиметрични мерни сигнали, уредот покажува секогаш точни вредности. Дисплејот е дводелен-приказ на DC вредност. Дополнително мерење на µA DC за греење, ладење и вентилирање. Инпут за двојна температура.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка