АМОРФЕН СОЛАРЕН МОДУЛ 10W -12V

4.366,00 ден.   Спореди

Тенката мембрана на овој модул овозможува апсорбирање на широк спектар на природна светлина, дури и во облачни денови, без разлика дали сакате да ја наполните вашата 12 V батерија или да обезбедите по...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.366,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Тенката мембрана на овој модул овозможува апсорбирање на широк спектар на природна светлина, дури и во облачни денови, без разлика дали сакате да ја наполните вашата 12 V батерија или да обезбедите потрошувачка директно кога сонцето сјае од модулот. Со овој модул возможни се многу апликации. Двојното застаклување обезбедува висок отпор на временските услови.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка