Албанија физичко географска

1.900,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 100 x 140 Размер: 1 : 270 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата на Албанија пред сè е наменета за наставната про...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 100 x 140 Размер: 1 : 270 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Картата на Албанија пред сè е наменета за наставната програма по предметот географија. Наместо теоретско раскажување, акцентот во картата е ставен на совладување на нови наставни единици преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. За користење на оваа карта не се потребни претходни знаења од географија па може да се користи и за други цели. Таа е работена со комбиниран метод од хипсометричко боење и метод на сенки. На картата со соодветни симболи и топоними се обележани поголемите населени места, реки, езера, мориња, острови, заливи, планини, планински врвови, р’тови, висорамнини, рудни наоѓалишта, бањи, хидро и термо централи, патишта...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка