Ако Бог не постои
Ако Бог не постои

Ако Бог не постои

300,00 ден.   Спореди

Оваа книга се занимава со она што обично се нарекува филозофија на религијата. Никогаш не сум сигурен што е тоа религија, а не пак што е филозофија, но што и да е, таа ја содржи во себе историјата на ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга се занимава со она што обично се нарекува филозофија на религијата. Никогаш не сум сигурен што е тоа религија, а не пак што е филозофија, но што и да е, таа ја содржи во себе историјата на боговите, луѓето и вселената.Затоа овој наслов, со своите сеопфатни забелешки, единствено може да се спореди со такви дела како што се делото на Квајн „За она што постои“ или Сартр „Битието и ништоста“.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка