Азбучните убиства

200,00 ден.   Спореди

Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му писма на познатиот детектив Херкул Поаро, му го најавува секое следно злосторство.
Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му пис...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му писма на познатиот детектив Херкул Поаро, му го најавува секое следно злосторство.
Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му писма на познатиот детектив Херкул Поаро, му го најавува секое следно злосторство. Убиецот се потпишува како Еј-Би-Си, а убиствата ги врши според азбучен ред, почнувајќи од местото Андовер и жртвата - госпоѓа Ашер.
Единствената работа што ги поврзува убиствата е железничкиот водич Еј-Би-Си, кој серискиот убиец го остава покрај секоја жртва. Поаро заклучува дека убиецот добро ги познавал сите личности кои ги убил. По некое време на полицијата ì се предава Каст кој. врз основа на доказите против него, е присилен да признае дека ги извршил убиствата, иако не се сеќава на ништо.
Меѓутоа, мудриот Херкул Поаро продолжува со истрагата. На својот карактеристичен начин, тој успева да го пронајде вистинскиот убиец. Кој е тој и кои се мотивите за сите тие злосторства - тајната лежи на страниците на оваа книга.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка