Адитив за ТНГ систем

600,00 ден.   Спореди

Додаток специјално дизајниран кој се истура директно во плинскиот резервоар. Елиминира кондензација, влага како и депозити од лакови, сулфур и амонијак од резервоарот. Го намалува притисокот, чисти и ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Еуростил http://euro-stil.com.mk/   Детали 600,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Додаток специјално дизајниран кој се истура директно во плинскиот резервоар. Елиминира кондензација, влага како и депозити од лакови, сулфур и амонијак од резервоарот. Го намалува притисокот, чисти и е многу ефикасен. Ги чисти и подмачкува инјекторите или електронските вентили на ТНГ системот во гасна или течна состојба. Начин на употреба:
Со исклучен мотор и 80% празен резервоар, ставете ја цевката во отворот за гас и завртете ја додека не се затегне. Доколку е потребно скратете го делот кој влегува во системот. Вметнете ја млазницата во шишето превртено наопаку, притиснете и држете 30 секунди, за да може производот да влезе во плинската боца. Отстранете го адаптерот и продолжете да полните гас.
Предупредување: По вбризгување на производот во плинскиот уред, сеуште постојат остатоци во внатрешноста на шишето. Ви препорачуваме да го испразните користејќи го адаптерот. ВНИМАНИЕ: Сад под притисок. Да се држи настрана од директна сончева светлина и да не се изложува на температури поголеми од 50 Целзиусови степени. Да не се буши или пали дури и по употреба. Да не се нанесува директно во оган. Да се чува на страна од извори на запаливост. Да не се пуши додека се употребува. Да се чува вон дофат на деца. Екстремно запаливо. Да се избегнува контакт со очи и кожа. Не прифаќаме никакви одговорности доколку производот не се користи како што е наведено.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка