АДАПТЕР ЗА МЕРЕЊЕ НА СТРУЈА Voltcraft CLA-3L 32

4.779,00 ден.   Спореди

Адаптерите се ставаат меѓу уредот и струјниот излез. Може да биде единечна струја во фаза ""L"", или во неутрална""N"" и протечни струји во заштитниот проводник ""PE"". Пропорционалното напојување во...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.779,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Адаптерите се ставаат меѓу уредот и струјниот излез. Може да биде единечна струја во фаза ""L"", или во неутрална""N"" и протечни струји во заштитниот проводник ""PE"". Пропорционалното напојување во трите фази е брзо и се контролира лесно. Изолираните мерни мрежи се погодни за речиси сите струјни сонди на AC.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка