Адаптерска АС струјна клешта Voltcraft AC-200

1.475,00 ден.   Спореди

Сега сте комплетни бесконтактно да мерите АС струи до 200 A со Вашиот дигитален мултиметар, без откачување на спроводниците. Едноставно, поврзете ја оваа струјна клешта кон мултиметарот, осцилоск...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.475,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Сега сте комплетни бесконтактно да мерите АС струи до 200 A со Вашиот дигитален мултиметар, без откачување на спроводниците. Едноставно, поврзете ја оваа струјна клешта кон мултиметарот, осцилоскопот или друг мерен уред, користејќи 4 mm баната приклучок. Излезот од оваа адаптерска струјна клешта е во AC mV/A а батерии не Ви се потребни.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка